איטום סנטר
 
 
 
4.5
9 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
 
 
iso 9001:2000
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841804
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקנות איטום גגות

 

בית בטוח גם גג בטוח

 
אף אחד לא אוהב להרגיש שהבית שלו אינו יכול להגן עליו אך זה בדיוק מה שיקרה אם איטום הגגות לא ייעשה בצורה נכונה. איטום גגות היא אחת הפעולות החשובות ביותר ולא סתם ליקויי בנייה כאלו מונעים רכישות רבות בישראל בכל שנה. גג שאינו אטום לא רק יספק רגעים לא נעימים לבני המשפחה שייאלצו לסבול מתחושה לא נעימה מעל ראשם בסלון, בשירותים, במקלחת או בחדר השינה, יסבלו גם מפגיעה עיצובית שלא תחלוף עד לפתרון הבעיה. יחד עם זאת מדובר בבידוד תרמי שנפגע משמעותית וכמובן שההרס עצמו שהולך ומתמשך עד לתיקון, יעלה כסף רב.

 

כשהחוק מתערב באפשרויות האיטום

 
אי אפשר לבנות מבנה בלי לאטום אותו וזה מעוגן בנהלים ותקנות במדינת ישאל. האיטום הוא צורך בסיסי ומכירת בית שאינו אטום כמו שצריך או הסתרת האמת היא עבירה על החוק. בסופו של דבר כל אחד זכאי לקורת גג שתגן עליו אך על קורת גג זו להיות איכותית ולעמוד בכל התקנות הכי מחמירות, כאשר למרות זאת בחירת שיטת האיטום והחומרים עדיין מגוונת ומאפשרת לבחור באפשרויות זולות יותר או עמידות יותר.

 

מה קובעים תקנות האיטום?

 
  • תקנות איטום נכללות תחת הנהלים והתקנות של מכון התקנים הישראלי. מכון אמור לשמור על האזרחים מפני מוצרים פגומים שלא עומדים בסטנדרטים הבסיסיים שהמכון רואה לנכון לפי מומחים במגוון תחומים. גם בתחום האיטום החשוב יש תקנים מאוד ברורים לגבי החומרים בהם ניתן לאטום ובמה הקבלן צריך להתחשב.

  • קבלני איטום צריכים לדעת שהתקנים מחייבם עבודה עם חומרים אספלטיים שמשתייכים למשפחה הביטומנית. חומרים אלו יכולים להיות זפת או יריעות ביטומניות. כל שאר החומרים יכולים להיות יעלים לגגות מסוימים שאינם מיועדים למגורים כמו סככות או גגות מחסנים מסוימים אך כשמדובר על איטום גגות, תקנות איטום חמורות יותר ששומרות על הצרכן.

  • בנוסף לתקנות איטום אלו בהתאם לחומרים שבהם מותר להשתמש, יש צורך להתחשב באיכותה סביבה ולבצע עבודה ירוקה. התקנים מתייחסים גם לנתון זה כיוון ששימוש בחומרי איטום מסוימים יכולים להזיק מאוד.

  • הבידוד חייב לספק הגנה לא רק כנגד מים אלא גם כנגד רעשים. בדידו אקוסטי הוא דבר שנדרש כדי שלא כל רעש קטן ייכנס לבית ולמעשה ציב את כל האיטום בסטנדרטים גבוהים יותר.

  • בידוד חייב להיות גם תרמי. חומרי האיטום הביטומניים שמותקנים על הגג חייבים לעמוד בתקנים השל בידוד תרמי מספק דבר שיכול להיות משמעותי מאוד לא רק בחורף אלא גם בקיץ.
 

מה קורה אם לא עומדים בתקנים?

 
קבלן איטום שפועל בניגוד לתקנים או ממלא אותם בצורה חלקית בלבד עובר על החוק ולא רק זה, מציב את אותה משפחה או אותם לקוחות שנמצאים באותו מבנה בסיכון. אמנם לא מדובר על סיכון חייהם אך מדובר על סיכון הקניין החומרי שלהם ובפגיעה קשה בכיס שלהם בהמשך במידה ויצטרכו לתקן את נזקי הרטיבות שהאיטום הקלוקל ייצור. קבלן איטום כזה חשוף לטביעות וכדאי מאוד לבדוק את הקבלן לפני שהוא מתעסק בגג שלנו ומבצע את העבודה החשובה הזו.
 

איך נדע שהקבלן עובד לפי התקנים?

 
כשרוצים לדעת שהעבודה מתבצעת בצורה בטוחה יש צורך לבדוק את הכל באופן יסודי. אם זה נשמע לכם מביך או מסובך הסירו דאגה מלבכם וקבלן איטום מקצועי צריך לספק את המידע הזה מראש. בדקו שמדובר בקבלן מורשה ומוסמך עם רישיונות מתאימים ושגם היריעות הביטומניות או חומרי האיטום בהם הוא משתמש עומדים בכל הקריטריונים לפי מה שאתם צריכים, כאשר חשוב לשים לב שיש מקומות שייאטמו בצורה שונה בהתאם לשטח או בהתאם לסוג המבנה.
 
זקוקים לעבודות איטום גגות? צרו קשר עם המומחים של איטום סנטר כעת!

073-7841804