איטום סנטר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
iso 9001:2000
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841804
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מהי התדירות שבה מומלץ לבצע חידוש של איטום מאגרי מים?

 
 
מאגרי מים מטבעם, זקוקים לאיטום ברמה גבוהה מאד. במקום שבו ישנם מאגרי מים, חובה לשים לב שהמים לא יחלחלו החוצה לתוך היסודות של המבנה. על כן, יש להקפיד לבצע עבודות של איטום מאגרי מים שתפקידן לשמור על המים אך ורק בתוך המאגר עצמו. כמובן שעל העבודות הללו מומלץ לחזור ולחדש בכל כמה זמן. אולם, מהי התדירות הנדרשת לחידוש של האיטום? הדבר תלוי כמובן בכמה גורמים, ולכן יש מספר תשובות אפשריות.
 

כל הנתונים שחובה לקחת בחשבון

 
 
 
  • מה כמות המים במאגר? - שימו לב כי חידוש של איטום מאגרי מים תלוי מאד כמובן בכמות המים שיש במאגר. ישנם מאגרים קטנים וצנועים למדי, ויש מאגרים שבהם יש עשרות ליטרים של מים שנשפכים ומתחלפים מידי יום, ולעתים מדובר גם על מאות ליטרים. במקרה השני כמובן, מאחר שיש הרבה יותר מים, יש יותר סכנה לרטיבות ופגיעה באיטום - ולכן יש לחזור על האיטום בתדירות גבוהה יותר.
  • כמה אנשים יש במקום? - זה שיקול שגם הוא צריך להנחות אתכם. ישנם מאגרי מים פרטיים לגמרי שאין אליהם כמעט כניסה של בני אדם, או שיש כניסה מועטה מאד. לעומת זאת, ישנם מאגרי מים שהם בשימוש מסחרי או ציבורי, ויש אליהם כניסה של עשרות ואולי אף מאות בני אדם מידי יום. במקרים הללו, יש סכנה כמובן לשחיקה מהירה יותר של האיטום, והדבר ידרוש חידשו בתדירות גבוהה של האיטום.
  • עבודות איטום קודמות - התדירות נקבעת גם לפי העבודות הקודמות של איטום מאגרי מים. אם העבודה הקודמת הייתה איכותית יותר, אפשר להניח שהאיטום כמובן יחזיק לתקופה ארוכה יותר, והדבר בעיקר רלוונטי אם רכשתם את המאגר מאדם אחר.
 
 
 
מתי לבצע איטום מאגרי מים
 
 
 
 

אז מה יכולה להיות התדירות?

 
כאמור, חידוש האיטום תלוי בכמה גורמים שונים. אם מדובר על מאגרים רגילים שאין עליהם עומס, והאיטום שלהם נחשב למוצלח, אפשר בהחלט לבצע להם איטום בתדירות של בין פעם בחצי שנה לפעם בשנה. במקרים אחרים, התדירות צריכה להיות לעתים גבוהה יותר - ומדובר לעתים על מקרים פרטניים של פגיעה ממשית באיטום.