איטום סנטר
 
 
 
4.5
9 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
 
 
iso 9001:2000
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841804
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

נזילות מיריעות ביטומניות

 
היריעות הביטומניות נחשבות לשיטת האיטום הכי טובה שיש, כיוון שהיא עמידה לאורך זמן ומונעת חדירת מים ברמה הכי גבוהה בעולם. עם זאת, גם שיטה זו יכולה לגלות תקלות ובעיות במהלך השנים שהיא מגנה על ביתכם כאשר אפילו פגיעה קטנה יכולה להיות משמעותית.

 

ממה נגרמות נזילות ביריעות ביטומניות?

 
נזילות ביריעות ביטומניות אינן דבר נפוץ אך הם יכולות לקרות, ונשאלת תחילה השאלה מה בדיוק גרם להן. ייתכן מאוד כי הנזילה קרתה בגלל פיצוץ של צינור בגג והיא בכלל לא קשורה ליריעה עצמה, כאשר במצב כזה אין לכם את מי להאשים מלבד את הצנרת הביתית שלכם. המים יכולים להיאגר מתחת ליריעה כיוון שהגיעו משם ולא מבחוץ.

גורמים נוספים שאינם קשורים ליריעות עצמן הן ליקויים בתאורת הגג של המבנה, דודי מים, ציוד חשמל וכדומה. כמו כן, ייתכן כי יש קרע קטן ביריעה, שנגרם מחבלה כלשהי או משחיקה בחלוף הזמן, או שמדובר על הלחמה לא נכונה, בעיקר באזור החיבור לקיר. סיבות נוספות יכולות להיות עקב היפרדות של שולי היריעה מהקיר, דבר העלול להוביל לחלול מים בתוך היריעה.
 

כיצד מאתרים את מקור הנזילה?

 
הדרך לפתרון טמונה בחיפוש מקור הבעיה וחשוב לזכור כי לא משנה היכן נמצאים המים, כי לא תמיד הם יהיו באותו המקום מהיכן שיש באמת נזילה. הסיבה לכך היא שהמים ייאגרו במקום אחר לפי שיפוע הגג או לפי המקום שהם מצליחים לפלס לעצמם ולכן קבלן האיטום, או אתם בעצמכם טרם הגעתו, יכולים לחפש אותה על הברכיים באופן יסודי.

חשוב לזכור כי אפילו קרע קטן של מילימטר יכול להיות הגורם לנזילה ולכן החיפוש צריך להיות יסודי. לאחר שתמצאו את החתך, או את הנקודה בה היריעה לא ומלחמת היטב, כאשר בדרך כלל מדובר על החיבור בין היריעות או על החיבור לקיר, תמשיכו לחפש כי אולי יש תגלו עוד בעיות שכבר כדאי לפתור באותו התיקון.

 

כיצד מטפלים בנזילות ביריעות ביטומניות?

 
הטיפול בנזילה יכול להיות כללי או נקודתי. הפתרון הכללי הוא הטוב ביותר והוא כולל חידוש של כל היריעות, כאשר אם עברו כמה שנים מאז ההנחה זה יהיה פתרון הולם. אם רוצים לחסוך כאשר מדובר בנזילה יחסית קטנה, קרי קרע מיניאטורי שבגינו לא צריך להחליף את כל היריעות, אפשר להשתמש במסטיק פוליאוריטני או ביטומני. אם מדור על היפרדות של היריעה משטח הגג, יש למלא את החומר גם מאחורי היריעה וגם מעליה, ללחוץ ולהדביק.

 

לחידוש והתקנת יריעות ביטומניות, צרו קשר כעת עם המומחים של איטום סנטר: