איטום סנטר
 
 
 
4.5
9 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
 
 
iso 9001:2000
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841804
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עשה זאת בעצמך: איך לאטום את הגג ביריעות ביטומניות

 
 
יריעות ביטומניות מהוות, נכון לכתיבת שורות אלה, את הפתרון המוצלח והחכם ביותר לאיטום גגות לקראת החורף. אם אתם מעוניינים להכיר את היריעות קצת יותר מקרוב ואפילו מתכננים להתנסות ביישום יריעות בעצמכם, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נספק מפרט טכני מתומצת לאיטום גגות באמצעות היריעות הביטומניות.
 

הכנת השטח לפני יישום יריעות ביטומניות

 
בשלב הראשון של התהליך יש לנקות את הגג באופן יסודי מאבק ומלכלוך. חשוב מאוד לשים דגש בעיקר על מקומות רגישים כמו, למשל, מתחת לדודי השמש, במרזבים, באזורים שבהם נקוו שלוליות ועוד. כמו כן, מומלץ לשטוף את הגג באופן יסודי ולהניח לו להתייבש במשך יממה אחת לפחות.

לאחר שהגג נקי לחלוטין יש לפרק את כל חלקי האיטום הישנים והרופפים ולחתוך את שכבות האיטום הישנות במקומות שבהם קיימת נפיחות. בנוסף, חשוב להסיר מהגג כל אלמנט שהצליח לחדור לשכבת האיטום הקיימת כמו לדוגמה אנטנות, עמודים, צינורות ועוד. לאחר מכן יש לבצע בדיקה יסודית של כל אזורי החיבור בין הגג לקירות (רולקות) ולהסיר חלקי בטון וטיח רופפים.
 

תיקוני בטון

 
לאחר השלב החשוב הזה יש לבצע תיקוני בטון בכל מקום הדורש תיקון וכמובן לצקת רולקות חדשות במקומות שבהם פירקתם את הרולקות. לפני הנחת התערובת, יש להרטיב את השטח ולמרוח שכבת יסוד צמנטית מתאימה ולאחר ביצוע כל התיקונים יש להרטיב את הבטון בין שלוש לארבע פעמים ביום הראשון ועד שלוש פעמים ביום השני.

בסופו של שלב זה פני השטח באזורי התיקונים צריכים להיות חלקים לחלוטין וללא בליטות או שקעים. אם גיליתם סדקים בשכבת הזפת, יש לפתוח אותם, לנקות מלכלוך ומאבק ולאחר מכן לאטום באמצעות זפת חמה בשילוב עם רצועות אינטרגלס בין השכבות או באמצעות מסטיק ביטומני סמיך.
 

מריחת פריימר ביטומני

 
בשלב הבא יש למרוח שכבה של פריימר ביטומני בעובי של רבע ק"ג לכל מ"ר בהתאם להוראות היצרן. יש לציין כי אם מצב הזפת תקין, ניתן בהחלט למרוח את הפריימר רק במקומות שבהם ביצעתם תיקוני בטון, אך אם מדובר בזפת ישנה ויבשה מאוד, מומלץ למרוח את כל שטח הגג עם חומר היסוד.

לאחר מריחת הגג יש להמתין כמה שעות טובות לייבוש חומר היסוד כשבאופן כללי ההמלצה היא להמתין עד ליום המחרת לפני המשך העבודה. כמו כן, מומלץ מאוד למרוח שכבה נוספת באזורי הקירות ולא להסתפק בשכבה אחת בלבד.
 

ואולי פשוט תתנו למומחים לעבוד קשה בשבילכם...

 
עד כה תיארנו על קצה המזלג את השלבים המקדימים מבלי לגעת בכלל ביריעות עצמן. כפי שאתם יכולים להבין מכל הכתוב לעיל, מדובר בעבודה מורכבת ביותר, הדורשת לא מעט ניסיון. לכן, במקום להשקיע תועפות של זמן ואנרגיה ולהסתכן בביצוע טעות קטנה שתגרום לכשל כללי של כל מערכת האיטום, מדוע שלא תצרו קשר עם החברה המובילה בישראל בתחום האיטום?

חברת איטום סנטר הוקמה בשנת 1985 ומאז הצליחה למצב את מעמדה כחברת האיטום המובילה בישראל. לתיאום מועד לפגישת ייעוץ ולקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר לטלפון 073-7841804 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" באתר ונציגי החברה ישובו אליכם בהקדם.