איטום סנטר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
iso 9001:2000
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841804
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כיצד נשמור על הבטיחות בעת ביצוע עבודות איטום?

 
 
במידה ואתם עומדים לבצע בקרוב עבודות איטום בבית, חשוב מאד להבין מהם כללי הבטיחות לביצוע העבודה. בניגוד למה שאפשר לחשוב, יש עבודות בתחום האיטום, שבהחלט יש בהן מרכיב מסוים של סיכון. נכון שלא בכל פעם שלוקחים משחת איטום כדי לאטום סדק קטן בקיר זה מסוכן - אבל כשמדובר על עבודות איטום משמעותיות ומורכבות יותר, בהחלט ישנם מרכיבים של סיכון אשר חשוב מאד לקחת בחשבון ובעצם להקטין את הסיכון מראש, כדי שהעבודה תסתיים ללא נפגעים.
 

היבטים חשובים של בטיחות בעבודות איטום

 
  • עבודה בגובה - בחלק מן המקרים, עבודות איטום מתבצעות בגובה רב. כך למשל כשצריך לבצע איטום לקירות החיצוניים של הבניין, או כאשר יש לבצע איטום גגות. במקרים הללו העבודה בגובה מחייבת אתכם לנקוט באמצעי הבטיחות המתאימים, כולל גם רתמות בטיחות בחלק מהמקרים. כמו כן כלל האנשים שעוסקים בעבודות של איטום בגובה - מחויבים לעבור קורס מקדים של בטיחות בגובה.

  • עבודה בחשיפה לשמש - גם כאן, מדובר בעיקר על עבודות של איטום גגות. יש לקחת בחשבון שהעובדים מבצעים את עבודות האיטום כשהם חשופים לחלוטין לשמש, והדבר עלול להיות מסוכן, בפרט כאשר מדובר על איטום בחודשי הקיץ. במקרים הללו חובה לדאוג להגנה המתאימה. יש לדאוג לפינת שתיה קבועה עבור כלל העובדים, יש להקפיד על מריחת קרם הגנה, ובמידת הצורך גם על הפסקות עבודה - בכדי שהעובדים לא יתייבשו או יסבלו ממכת חום.

  • בטיחות עם כלי עבודה - לטובת ביצוע של עבודות איטום נעשה לעתים שימוש בכלי עבודה שונים כגון מקדחות, פטישים, מברגות, מסורים, הליקופטרים, וכיו"ב. לכל אחד מהלכים הללו יש כמובן נהלי בטיחות משלו. הדבר שחשוב להקפיד עליו הוא שבכל מקרה, האדם שעושה שימוש בכלי מכיר אותו היטב ואת כל נהלי הבטיחות בעבודה עימו.
 
בטיחות עבודות איטום
 

לעבוד בצורה רגועה וללא בעיות

 
שימו לב כי ההקפדה על הוראות הבטיחות היא קריטית – משום שאחרת הדבר עלול להיגמר בפציעה. בכל עבודת איטום מכל סוג שהוא - חובה שמי שמבצע את העבודה יהיה עובד שמוכשר לכך, על אחת כמה וכמה כשמדובר על עבודה רצינית מאד של איטום לחלקים גדולים במבנה.