איטום סנטר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
iso 9001:2000
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7841804
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איטום גג עם דודי שמש

 
 
במהלך העשורים האחרונים חלו תמורות מרחיקות לכת בתחום בדגש על איטום גגות, כשלמעשה קשה לדמיין כיום כי עד לפני זמן לא רב כל כך, כל הגגות בישראל נאטמו באמצעות זפת ואיש לא הכיר את היריעות הביטומניות, למשל.
במאמר זה נפרט אודות אחד מהאלמנטים הנפוצים ביותר בגגות ארצנו, שיכול להוות קושי ולהפריע לעבודות האיטום - דוד השמש.
 
 

מדוע דודי שמש פוגעים בחומרי איטום?

 
בסיס דוד השמש יכול לגרום לנזקים חמורים לשכבת האיטום, שכן מדובר על עצם כבד שבמהלך הזמן שוקע אל תוך החומרים שבגג (הדבר נכון גם בנוגע למערכות מיזוג אוויר המותקנות על הגג). כמו כן, לא רק הבסיס של הדוד עלול להוות בעיה, אלא גם קולט השמש שלו. קולט השמש נוטה להתחמם מאוד במהלך היום וכתוצאה מכך ייתכן מאוד שחומרי האיטום יימסו ויתרככו.

במקרים החמורים ביותר נוצר חיבור חזק ביותר בין הקולט לבין שכבת האיטום עד כדי כך שלא ניתן להפריד ביניהם ולחלץ את הקולט ללא פגע. אם הקולט שקע לתוך השכבה, ייתכן מאוד שאם אחד הצינורות שלו יטפטף, הרטיבות תחלחל ישירות דרך הגג לתקרה של הדירה הממוקמת בקומה העליונה. מעבר לכל זה, חשוב להבין כי דודי שמש יכולים לגרום להפרעות בזרימה התקינה של המים לכיוון המרזבים.
 
 
 
איטום גג עם דודי שמש
 
 
 
 

כיצד ניתן ליישם איטום גגות עם דודי שמש?

 
כדי למנוע את כל הבעיות שתוארו לעיל, יש להימנע מהנחת דודי שמש ישירות על חומרי האיטום. כדי לספק להם את ההגנה הראויה, יש להניח את בסיס דוד השמש ואת הקולט של דוד השמש על גבי לבנים, אבני מדרכה או אריחים. כמו כן, את האריחים, אבני המדרכה או הלבנים, יש להניח מעל ליריעה ביטומנית או שתיים (את היריעות אין צורך לרתך אלא רק להניח באופן חופשי).
 

איטום גג עם דודי שמש עם המומחים של איטום סנטר

 
חשוב להבין כי זוהי מלאכה מורכבת, המצריכה ידע מתאים, ניסיון רב וכמובן שגם ציוד מקצועי. אם אתם מעוניינים ליהנות מאיטום מושלם למשך שנים רבות אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים שלנו.

חברת איטום סנטר
הוקמה אי שם בשנת 1985 ומאז הצליחה למצב את עצמה בחזית תחום האיטום בישראל. לקבלת פרטים נוספים על איטום גגות ולתיאום מועד לפגישת ייעוץ בנושא אתם מוזמנים להתקשר לטלפון 073-7841804 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" באתר ונציגי החברה ישובו אליכם בהקדם.